Mobile menu

تماس با ما: 03538331085 , 09133537498 , 09132507818

مقاله ها

در صنایع مختلف جهت کنترل دبی یا قطع و وصل جریان سیالات از انواع شیرفلکه استفاده می شود. این شیرفلکه ها می توانند از نوع کشویی ، پروانه ای ، توپی ، گازی و...... باشندکه به صورت دستی باز و بسته می شوند ولی در بسیاری از موارد شیرفلکه ها باید به صورت اتوماتیک باز و بسته شوند که بوسیله عملگرها ( اکچویتر) این امکان میسر می گردد(که به آن ها شیر برقی نیز گفته می شود). عملگرها دارای انواع مختلفی مانند هیدرولیکی ، بادی و برقی هستند. عملگر برقی در دو نوع مغناطیسی و موتوری ساخته می شود. عملگر مغناطیسی برای شیرهای کمتر از دو اینچ  و عملگر موتوری برای دو اینچ به بالا طراحی می گردد.

ویژگی های عملگر موتوری ساخت شرکت کنترل صنعت کویر یزد:

1- بر شیرهای پروانه ای و کشویی نصب می گردند. و برای شیرهای توپی با سفارش مشتری طراحی می گردد.

2- برای شیرهای سایز 80 ، 100 ، 125 ، 150 ، 200 ، 250 ساخته شده و سایزهای بزرگتر با سفارش مشتری طراحی می شود.

3- علاوه بر اینکه شیر را به صورت اتوماتیک کنترل می کند در محل نیز قادرید توسط کلیدهای محلی، آن را باز و بسته کنید یا با آچار مخصوص شیر را به صورت دستی باز و بسته کنید.

4- امکان شبکه شدن را دارد. یعنی کنترلر می تواند چندین شیر را به صورت اتوماتیک کنترل و از وضعیت آنها مطلع گردد .

5- با توجه به کاربرد ، به سه گونه طراحی شده است. عملگرهای قطع و وصل ، عملگرهای کنترل دبی ، عملگرهای نظامی ( شرایط سخت کاری)

6- عملگرهای قطع و وصل ، شیر را به صورت اتوماتیک باز و بسته می کند . کنترلر را از وضعیت شیر مطلع می سازد و در صورت بروز خطا ، پیغام خطا ارسال می گردد.

7- عملگرهای کنترل دبی ، شیر رابه صورت تناسبی باز و بسته می کند یعنی متناسب با ورودی 4 تا 20 میلی آمپر دریچه شیر را بسته و باز می کند. این ورودی به کنترلر یا فلومیتر یا سنسور فشار یا سنسور رطوبت یا .... وصل می شود. همچنین این نوع عملگر خروجی 4 تا 20 میلی آمپر هم جهت مانیتورینگ دارد تا کنترلر از میزان باز و بسته یودن شیر مطلع گردد.

8- عملگرهای نظامی ، دارای IP68 و برای شرایط سخت کاری ساخته می شود.